মতামত

অভিনন্দন গোস্বামী's picture

মতামত :: বিমুদ্ৰাকৰণঃ ক’লা ধনৰ বিৰুদ্ধে মোদী চৰকাৰৰ সবল পদক্ষেপ --- অভিনন্দন গোস্বামী

যোৱা ৮ নৱেম্বৰৰ সন্ধিয়া প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী ডাঙৰীয়াই হঠাৎ কৰা বিমুদ্ৰাকৰণৰ ঘোষণাই যোৱা ১০-১২ দিন ধৰি যে দেশত অর্থনৈতিক জৰুৰী অৱস্হাৰ সৃষ্টি কৰিছে তাক সকলো লোকেই প্ৰত্যক্ষ কৰিছে৷ সমাজৰ সকলো শ্ৰেণীৰ জনসাধাৰণক চুই যোৱা এনে আকষ্মিক ঘোষণা প্ৰকৃতার্থত কিমান সমীচিন বা যুক্তিসংগত তাক লৈ বহুতেই প্ৰশ্ন নকৰাকৈ থকা নাই৷ তৎসত্বেও গৰিষ্ঠসংখ্যক জনসাধাৰণে এনে ঐতিহাসিক পদক্ষেপৰ প্ৰতি পূর্ণ সমর্থন আগবঢ়াই ঘন্টাৰ পাছৰ ঘন্টা ধৰিও বেংক-এটিএমৰ শাৰীত থিয় হৈ থাকিবলৈ কুন্ঠাবোধ কৰা নাই৷ দেশৰ উজ্জ্বল ভৱিষ্যতৰ স্বার্থত তথা সমাজৰ পৰা দুর্নীতি আৰু ক’লা ধনৰ পয়োভৰ ৰোধ কৰিবলৈ সকলোৱে সাময়িক কষ্ট সহিও চৰকাৰৰ এই পদক্ষে

শেখৰ ভট্ৰাচাৰ্য's picture

মতামত :: আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচন আৰু যুৱপ্ৰজন্মৰ ভূমিকা (২) --- শেখৰ ভট্ৰাচাৰ্য্য

যুৱপ্ৰজন্ম হৈছে ৰাজ্যখনৰ মেৰুদন্ডস্বৰুপ । অসমৰ বিধানসভাৰ নিৰ্বাচন আহি পাইছে । এই নিৰ্বাচনে আমাৰ ৰাজ্যখনৰ ভৱিষ্যৎ নিৰ্ণয় কৰিব ।

শেখৰ ভট্ৰাচাৰ্য's picture

মতামত :: আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচন আৰু যুৱপ্ৰজন্মৰ ভূমিকা (১) --- শেখৰ ভট্ৰাচাৰ্য্য

আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনত ৰাজ্যখনৰ ভৱিষ্যৎ নিৰ্ভৰ কৰি আছে যুৱপ্ৰজন্মৰ ওপৰত । যুৱপ্ৰজন্মৰ ভূমিকা হ'ব অতি গুৰুত্বপূৰ্ন । এই যুৱপ্ৰজন্মই নিৰ্ণয় কৰিব কোন শাসকে আমাৰ ৰাজ্যখনক শাসন কৰিব আৰু দিছপুৰ দখল কৰিব । ৰাজ্যৰ এই যুৱপ্ৰজন্মৰ জৰিয়তে পৰিবৰ্তন আনিব পাৰি । যুৱপ্ৰজন্মই ইচ্ছা কৰিলে অসম্ভৱ কামো সম্ভৱ কৰি তুলিব পাৰে ।

শেখৰ ভট্ৰাচাৰ্য's picture

মতামত :: মদৰ প্ৰচলন বন্ধ কৰো আহা --- শেখৰ ভট্ৰাচাৰ্য্য

বতৰ্মান যুগৰ আনন্দৰ আন এটা নাম হ'ল মদ । এতিয়া মানুহ জন্ম হ'লেও, মূত্যু হ'লেও, বিবাহ হ'লেও, ভাল ৰেজাল্ট হ'লেও মদ খায় । মদ অবিহনে আজিৰ মানুহে একো কাম কাজ কৰিবো নোৱাৰে । মদৰ ৰাগিত মানুহ বিবেকহীন হৈ পৰে । মানুহে যিকোনো কাম কৰিবলৈ কুন্ঠাবোধ নকৰে । গতিকে বিভিন্ন ধৰণৰ সামাজিক অনুষ্ঠান পৰবত মানুহে মদ খাই অংশ গ্ৰহণ কৰিলে সেই অনুষ্ঠান কিমান দূৰ সফল হ'ব সেয়া সৰ্বজনবিদিত । এই মদ বৰ্তমান সময়ত এক ভয়ংকৰ ভাইৰাছত পৰিণত হৈছে । ইয়াৰ গুৰুতৰ প্ৰভাৱ পৰিছে মূলতঃ নৱপ্ৰজন্মৰ ওপৰত । মদ ন'হলে বনভোজ নচলে । সামাজিক মাধ্যমবোৰৰ মাজেদি দেখা যায় দৈনন্দিন সংঘটিত ঘটনাবোৰ মদ সেৱন কৰাৰ ফলত ঘটে । যেনেকুৱা ছোৱালীক অশালীন ব

বৰ্তমান জনপ্ৰিয় লিখনি

শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: গল্প
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: গল্প
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা
শিতান: কবিতা